Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/wojocki/domains/emjanikowscy.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Marek Janikowski

Moja pasja to rower, wspinanie, gotowanie i podróże. Obecny rower to "Spec" enduro 29'.

Mój pierwszy rower górski kupiłem w czasach gdy można było jeszcze wjeżdżać na Śnieżkę. Po kilku latach jazdy zminiłem pasję. Przez jakiś czas wspinałem się po skałach w całej Europie. Pięć lat temu wróciłem do roweru, byłem zachwycony postępem technologii, oraz możliwościami fulli. Lubię zjeżdżać, ale nie boję się jeździć pod górę więc naturalne dla mnie okazało się mtb Enduro.

Enduro to młoda dyscyplina w Polsce, niestety brakuje dobrych, trudnych i szybkich tras. Trzy lata temu postanowiłem to zmienić, zaprojektowałem i wybudowałem 12 km tras ednuro w Srebrnej Górze. Wspólnie z kolegami utworzyliśmy Strefę MTB Sudety największy system tras rowerowych w Polsce. Zależy mi na rozwijaniu turystki rowerowej na najwyższym poziomie.

Moim zdaniem przyszłością turystyki rowerowej są trasy singletrack, najlepiej o różnym stopniu trudności. Zadaniem naszego zespołu jest projektowanie i budowanie najlepszych tras rowerowych w Polsce. Robimy tylko takie trasy po których sami będziemy z przyjemnością jeździć.

View the embedded image gallery online at:
http://emjanikowscy.pl/index.php/o-nas-pasja#sigFreeId5a86d0f53e

Piotr Kurczab - szybki zawodnik

Na przełomie 2012 i 2013 r. ukończyłem roczny kurs instruktora kolarstwa, zdobywając certyfikat. Jestem zawodnikiem SGR Srebrna Góra oraz reprezentantem kadry narodowej kolarzy górskich, Mistrzem Polski w maratonie MOB oraz drużynie, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski, 4 zawodnikiem Akademickich Mistrzostw Świata XCO 2014. Wielokrotnie zwyciężałem Puchary Polski MTB oraz Bike Maratonów na dystansie GIGA. Współtworzę i projektuję trasy rowerowe typu Singletrack i Enduro na terenie Srebrnej Góry. Współorganizowałem wyścigi kolarskie Muflon MTB. Jestem Członkiem Zarządu Strefa MTB Sudety.
Ponadto zajmuje się poradami z zakresu treningu kolarskiego, odżywiania, odnowy biologicznej, regeneracji, prawidłowych nawyków, techniki, doboru sprzętu rowerowego w projekcie Road & MTB Trainers.

View the embedded image gallery online at:
http://emjanikowscy.pl/index.php/o-nas-pasja#sigFreeId6219260d26

Mateusz "Mateo"

Moją pasją po muzyce jest rower, a dokładnie - dowhill, gdzie można doświadczyć potężnej dawki adrenaliny.
W 2010r. grając w zespole Absent ze Strzegomia zainteresowałem się pasją perkusisty, jak i jego znajomych czyli dyscypliną rowerową Downhill.
Zapytałem o co w tych chodzi, zainteresowałem się tematem i chłopaki złożyli mi pierwszy rower zjazdowy. Zakupiłem ochraniacze, kask i zbroje i znalazłem się na szczycie Czarnej Góry w Parku Rowerowym Czarna Góra w Siennej i zaliczyłem swój pierwszy zjazd. Zakochałem się i chciałem więcej :)
2011r. - wypady co weekend na Czarną Górę, treningi, podnoszenie umiejętności w zjeździe i serwisowaniu sprzętu.
2012r.- złożenie roweru na na innych częściach. Wypady w weekendy na Czarną górę oraz na górę Dzikowiec, wyjazdy do Czech, treningi i ciągłe podnoszenie umiejętności. Wstąpienie do Stowarzyszenia Park Rowerowy Czarna Góra i uczestniczenie w budowaniu, utrzymaniu i udoskonalaniu tras rowerowych na Czarnej Górze oraz udział w organizacji zawodów.
2013r.- wymiana roweru na inny. Pierwsza próba sił i umiejętności w zawodach Townhill w Byszczycy Kłodzkiej - 10 miejsce w kategorii Open Full. Przygotowanie tras z członkami Parku Rowerowego do Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz innych mniejszych zawodów w Downhillu na Czarnej Górze. W połowie sezonu w czasie treningu zapowietrzenie się tylnego hamulca co spowodowało wejście w zakręt z bardzo dużą prędkością i zatrzymanie się na drzewie - szpital. Wypadek wyeliminował mnie z treningów i jazdy ekstremalnej z powodu problemu z kręgosłupem. Po kontuzji zainteresowanie się tematyką: Enduro i zaangażowanie się w budowę tras rowerowych w Srebrnej Górze
2014r - Dalsze uczestniczenie w budowie tras rowerowych w Srebrnej Górze oraz dalsza działalność w Stowarzyszeniu Park Rowerowy Czarna Góra.

View the embedded image gallery online at:
http://emjanikowscy.pl/index.php/o-nas-pasja#sigFreeId12ca9713a2